mark IV – video un iso

markIVmarkIViespejas

20. oktobrī Canon ir paziņojis par savas jaunās kameras Eos 1D mark IV iznākšanu, pāris lietas, kas mainās no mūsu īpašumā esošā Mark III, ir nedaudz vairāk megapikseļu, kas nav īpaši svarīgi, ja vien bildes netiek drukātas īpaši lielos izmēros. Ir izstrādāta jauna fokusa sistēma, kā zināms iepriekšējā diezgan gļukoja, arī mūsu fočuks ar sākotnējo firmwari mēdza izmest gļukus ar maģisko error 99, kur palīdzēja tikai izslēgšana/ieslēgšana, tiesa gan fokusa problēmas gan mūs nepiemeklēja. Ir palielināta iso jūtība un samazināts trokšņu daudzums. Palikuši tie paši 10 kadri sekundē, kas tik ļoti noder sekvencēm ekstrēmajā fotogrāfijā. Arī sensora izmērs ir tas pats vecais 1.3 crops. Lielā mērā uz foto lietām nekas nav mainījies.

Bet klāt nākusi ir video filmēšanas iespēja. Papildus 30 kadriem sekundē, kas ir pieejams mūsu 5D mark II, būs arī 25 un 24 kadri sekundē Full HD video un mazākas izšķirtspējas 720p video jau ar 50 un 60 kadriem sekundē, viss iet uz priekšu ! Runājot par augto iso jūtību un mazo trokšņa daudzumu pie lieliem iso, populārais dlsr videogrāfs Vincents Laforets raksta, ka ir radusies jauna iespēja ar foto redzēt vairāk kā ar acīm. To arī viņs parādīja atkal kā pirmais ar jauno aparātu, uzņemot video Noktirne dabiskā nakts apgaismojumā.

Jā, pareizi, batereja būs savietojama ar jau esošo mark III, tomēr tas šoreiz būs par maz, lai iekārdinātu mūs pāriet uz mark  IV, jo personīgi gaidu, kad Canon beidzot uzražos fullframu spējīgu pavilkt 8 līdz 10 kadru sekvenci. Un kā zināms 5D mark II 2010. gada pavasarī iznāks jauns firmware ar 24 kadru sekundē ieraksta iespēju. So gaidam Mark V :)

This entry was posted in Foto, video and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*