Sērf Fotosesija Liepājas Palmu Līcī

Hola,

Pāris vakari pie monitora ir pavadīti un bildes ir gatavas – ielādētas aperturē, atlasītas, minimāli piekoriģētas, lai atstātu to noskaņu, kas pavadīja mūsu sestdienas dienu Liepājas Palmu līcī. Kādu brīdi domāju, vai ir jēga aprakstīt to, ka sērfot var arī Latvijā un tas arī aktīvi tiek darīts jau vairākus gadus, bet galu galā sapratu, ka vislabākais liecinieks šim visam būs bildes. Pāris fakti par sestdienu – ūdens temperatūra +2°C, āra temperatūra pa ceļam +8°C, pie jūras nedaudz vēsāks. Sērferi – Mikijs, Aleksandrs un Santa. Hidras vienas no biezākajām.  Laikapstākļi – mainīgi. Ja no sākuma pludmali sildīja patīkama marta saulīte, tad tālumā aiz mola redzamais miglas vāls pēc kāda laika atnāca līdz krastam, līdzi atnesot arī lielākus viļņus.

Par tehnisko fotogrāfijas pusi var minēt, ka šoreiz atkal tika izmēģināts kas jauns – 2x canon objektīva pagarinātājs (extender), kas man pieejamo 70-200mm f/2.8 L IS lēcu pārvērta 140-400mm f/5.6 IS lēcā. Jāmin, ka uz Eos Mark III šie skaitļi vēl jāreizina ar 1.3 crop matricas reizinātāju, kas kopumā deva 520mm garajā galā. Cik zināms, pagarinātājs tomēr degradē bildes kvalitāti un ietekmē autofokusa ātrumu sliktos gaismas apstākļos. Ja par bilžu kvalitāti man nav sūdzību un visdrīzāk tapēc, ka nevaru salīdzināt ar orģinālu 400mm lēcu, tad mirklī, kad uznāca migla autofokuss tiešām sāka strādāt pamatīgi lēnāk!

Un te arī neliels ieskats fotosesijā.

This entry was posted in Ekstrēmais foto, Foto and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

5 Comments