Simpel Session 2010 atskats

Šoreiz nedaudz info par to, kā man gāja Tallinā. Nu, jau kādus gadus četrus uz šo pasākumu dodos kā preses fotogrāfs. Šī ir vieta, kur var apskatīties, kā un ar kādu tehniku fotogrāfē pasaules līmeņa skeitborda un bmx fotogrāfi, kā arī pašam salīdzināt savu līmeni ar ārzemju.

Kā pirms katra pasākuma arī šajā ir ieteicams ierasties ātrāk un jau pirms tam apskatīties dažādus rakursus, un iepazīties ar vidi, kurā notiks pasākums, kā arī pasekot līdzi katram braucējam, kas pārvietojas pa parku, jo pārsvarā braucēji parasti izplāno savus braucienus un līdz ar to kļūst vieglāk paredzēt, kur un kādā momentā atradīsies braucējs, izpildot konkrēto triku.

Ļoti laba pamācība kā fotogrāfēt ekstrēmos sporta veidu pasākumus ir atrodama arī RedBull Ilumine mājaslapā, kur pieredzējušais fotogrāfs Richard Walch dalās savā pieredzē.

Šoreiz gan diemžēl nesanāca ierasties uz treniņu un iesildīšanās sesiju, kas arī asaucās uz kopējo fotogrāfiju stilu, jo parasti iesildīšanās dienā vislabāk ir noorganizēt improvizētu fotosesiju ar braucējiem uz kāda no parka elementiem, ņemot vērā, ka braucējam ir daudz vieglāk uztaisīt triku, kad nav jādomā par sacensību rezutātu.

Nedaudz par to, ar kādu fototehniku bliež lielāko žurnālu fotogrāfi. Pārsvarā tiek izmantoti ātru kadru fotoaparāti, kā piem., eos mark II vai III un nikon D3 vai D700 ar papildus batterygripu, lai panāktu 8 kadru sekundē sekvenci. Bija manāms arī 5d mark II.  Runājot par zibspuldzēm, jāsaka uzreiz – šinī elementā bija manāma vizlielākā dažādība. Viss, kas tiek izmantots ielās, arī bija šeit, sākot ar klasiskajiem 285 vivitariem un 544 vai 555 sunpakiem, kā arī jau nopietnākiem verķiem kā Quantum Qflash, Elinchrome Ranger Quadra vai pat Profoto 7B. Sekvenču izgaismošanai daži izmantoja arī quantum battery pakas, lai spētu izvilkt līdzi minimāli nepieciešmajiem 8 kadriem sekundē.

Mani šoreiz vairāk pat par zibspuldzēm interesēja to stiprinājumi, jo, ja tehnika jau man ir, tad pienāk laiks, kad sāc domāt par dažādiem sīkumiem, kas atvieglo darbu. Kā piemēram, daudzreiz vieglāk ir zibspuldzes piestiprināt  margām un stalažām, nelietojot statīvus, kas būtiski samazina transportējamo tehnikas apjomu. Šeit arī varēja uz daudz ko paskatīties – vienkāršiem knaģiem,  savelkamiem knaģiem, gorilla podiem un magic armiem, un arī pašdarinātiem veidojumiem.

Jāatvainojas gan par vēlo rakstu, bet gaidīju, kad tiks publicēts Triecienspēks.

Te beigās arī neliels ieskats no pāris žurnālā publicētajām sacensību bildēm.

This entry was posted in bmx, Ekstrēmais foto, Foto, skeitbords and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment