Jaunais Canon 8-15mm F4 L zoom fisheye

Canon nesen ir paziņojis par savu jauno zoom fisheye lēcu, kas aizstās viņu 15mm F2.8 vecā dizaina lēcu (liekas šādu dizainu viņi ražoja jau vairāk kā 20 gadus). Ar ko tad ir ievērības cienīga šī jaunā lēca, var teikt, ka tā ir veselas trīs lēcas vienā paketē. No 8mm riņķveida (circular) lēcas līdz 15mm pilna kadra zivsacij uz pilna kadra matricas, bet pats interesantākais ir tas, ka šī zivsacs arī dos 1.6 (kaut kur pie 10mm) un 1.3 (pie 12mm) crop matricu fotoaparātiem pilna kadra zivsacs efektu, t.i., beidzot uz Canon crop matricu fočukiem būs pieejama pilna kadra zivsacs.

Iepriekš šādu efektu varēja panākt ar sigmas 8mm zivaaci uz 1.6 crop matricu Canon aparātiem, kas arī ilgu laiku bija manā rīcībā, bet šeit bija nelielas problēmas ar bildes stūriem, jo netika nosegts pilns kadrs, tomēr šis bija viens no risinājumiem crop matricām. Nikon gan bija parūpējies un izlaidis 10 mm zivsacis speciāli kropotām matricām.

Te piemērs Canon eos 20 ar sigma 8mm neapstrādāts

Te apstrādāts at Kekus Remap pluginu


Bet, runājot par 1.3 crop matricu fočukiem (piem., mark II, mark II, mark IV), tad panākt pilna kadra  fisheye efektu vispār nebija iespējams, jo, uzliekot 15mm Canon zivsaci, tas pārvērtās par 19.5 mm platlenķi, bet sigmas 8mm lēca kadru pārvērta pa rinķveida 10.4 mm kadru. Te man uz ātru roku gan nav piemēru.

Papildus šī ir L sērijas lēca, kas nozīmē pilnu putekļu un mitruma izturību, kas ir samērā būtiski fočējot skeitbordu (lasi putekļi) un snowbordu (lasi sniegs).

Jaunais USM autofokuss, manuprāt, ir jauka fīča, bet tāpat pārsvarā, fočējot ar zivsaci, fokuss ir uz bezgalību. Lēca ir palikusi nedaudz tumšāka no 2.8 uz 4, bet tas liekas ir dēļ vairāk elementiem zoom lēcā.

Gaidu ar nepacietību, lai ietestētu uz marka, bet paredzamā cena ap 1400$ ir būtiski atšķirīga no esošā 15mm fisheye cenas 650$ (cenas štatos).

Tā kā 15mm fisheye jau ir, tad diez vai būs racionāli izgrūst milzīgu naudu, bet, pērkot fisheye pirmo reizi, gan visdrīzāk iesaku izvēlētos šo lēcu, jo dos uz visiem canon fočukiem pilna kadra zivsacs efektu neatkarīgi no cropa !

Te nedaudz grafiski parādītas iespējas uz dažādu Canon matricu fotoaparātiem.

Te pilna Canon preses relīze

This entry was posted in Foto, skeitbords, snowbords and tagged , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*