Kodachrome beigas

Nesen pasauli apskrēja ziņa par pēdējās fotolaboratorijas likvidēšanu iekš ASV, kas attīstija kodachrome filmiņas. Jūs jautāsiet, kāda tur man daļa vai kāds sakars ar to, bet mani šis pasākums skāra personīgi.

Zinu, ka viena filmiņa nav daudz, bet tieši tik bija nepieciešams, lai es iepazītos ar šo, nu, jau maģisko filmiņu. Viss sākās kādā jaukā dienā pirms gadiem trim, kad Baltiņš man uzdāvināja šādu kastīti.

Neko nenojauzdams sagaidīju saulainu pavasara dienu (filmiņas jūtība bija iso 64, tā vismaz bija deklarēts uz paciņas ), ielādēju to savā olimpiskajā zenītā :) un devos uz Žagarkalnu pabraukāties un pie reizes izšaut kādu foto kadru,  pēcāk sanāca arī kāda fotosesija ar skeitbordu pa ielām. Tad jau arī atnāca filmas gals un bija jāsāk meklēt, kur to attīstīt. Uhhh, nu, te jau sākās jautrība BFSā man ieteica pamēģināt Somiju un Vāciju, fotoklubā Rīga aizsūtija uz BFS, un tad jau nācās meklēt internetā, kas tā par mistisku filmu ir manās rokās. Un atradu, ka vienīgā vieta pasaulē, kur to attīsta ir ASV, bet bija iespējas to nosūtīt arī caur Eiropu, Šveici, kur to droši vien to pārsūtija tālāk uz ASV. Mana filmiņas attīstīšana bija jau apmaksāta, līdz ar to devos uz pastu un pēc divām nedēļām saņēmu šadu sīkpaku.

Skaisti noformēti slaidi iekš kastītes, jāsaka ļoti parocīgi un pa skaisto. Bet lielāku prieku deva tas dzidrums un krāsas, kas staroja laukā no smukajiem balti noformētajiem slaidiem, kaut ko tādu nebiju redzējis. Nepretendēju uz nekādu mākslu, bet pāris kadrus iemetu ieskatam.

Pēc tam vēl, protams, gribējās iemēģināt šo filmu, bet tā arī nesanāca atrast iepriekš apmaksātu attīstīšanu, jo ņemties ar naudas pārskaitījumiem uz ASV īpaši negribējās. Tagad, lai kā arī gribētos vēl kādu kadru, stāsts ir galā – pēc 74 gadiem šīs filmiņas ceļs ir beidzies…

Vairāk par kodachrome šeit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kodachrome

http://1000words.kodak.com/post/?ID=2388083

This entry was posted in Foto, skeitbords, snowbords and tagged , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

3 Comments